Prognoza pogody na wiosnę 2021


Nadchodząca wiosna charakteryzować będzie się przemiennością okresów wietrznych, mokrych i zimnych z okresami burzowymi i gorącymi. Najniższa temperatura podczas kalendarzowej wiosny wystąpi nocami w miesiącu marzec i kwiecień. Spodziewamy się spadku temperatury do -8/-6 stopni C. Natomiast najwyższą temperaturę zanotujemy w miesiącu czerwiec. Temperatura wtedy wzrośnie do nawet 30/32 stopni C.

Marzec: początek trzeciej dekady marca przywitamy trochę nietypowo, bo zamiast rozkwitającej zielni za oknem będzie biało, a na termometrze na minusie. Cieplej zrobi się od 23 marca i wtedy jest szansa na zniknięcie pokrywy śnieżnej. Niestety pod koniec marca spodziewamy się dość sporego ochłodzenia i powrotu zimowych klimatów.

Kwiecień: pierwsza dekada kwietnia minie w nietypowej pogodzie będzie bardzo zimno i z nieba popada często śnieg. Dopiero w drugiej dekadzie kwietnia powieje bardziej wiosną, która z krótkimi przerwami powinna przeważać nad zimnem. Z kolei w trzeciej dekadzie kwietnia czasami temperatury niekiedy będą nawet letnie.

Maj: pierwsza dekada maja zapisze się jako przemienna, której potowarzyszą często burze. Druga dekada maja przyniesie spore ochłodzenie i przymrozki. Ocieplać ma się najwcześniej po 15 maja, ale też na krótko. Trzecia dekada maja również nie sprowadzi jakiś istotniejszych zmian w pogodzie.

Czerwiec: pierwsza dekada czerwca nadal pozostawi wiele do życzenia. Cieplej zrobi się dopiero najwcześniej po 12 czerwca. Zaś początek trzeciej dekady zapowiada się gorący i burzowy.

Podsumowując: wiosna która przed nami będzie nas zaskakiwać skrajnościami pogodowymi której towarzyszyć będą silne zjawiska atmosferyczne. Niekiedy niszczące. Także nadchodząca wiosna łaskawa dla nas nie będzie.

Data wydania prognozy sezonowej na kalendarzową wiosnę: 21 marca 2021 r.